Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Aleš Dorin
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den , mám invaliditu 2 stupně- řešeno i přes soud, dotaz zní, když mám 2 stupeň, proč mi nabízí průkaz ZTP pro 1 stupeń přitom vědí,že soudně mám 2 stupeň. děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dorine,

stupeň invalidity nemá žádost souvstažnost k průkazu OZP. Průkaz OZP je přiznáván osobám, které mají obtíže v mobilitě nebo orientaci. To znamená v pohybu. Invalidita je posouzení zbytkového pracovního potencionálu, takže opravdu situace může být taková, že máte II. či III. stupeň ID, ale průkaz OZP pouze I. stupně.

Pokud však máte potíže s mobilitou či orientací, tak doporučuji podat proti rozhodnutí o přiznání průkazu TP odvolání. To musíte podat do 15 dnů od doručení rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji