Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor JaroslavTrochta
Předmět Dotaz
Dotaz Dnes jsem obdržel průkaz ZTP. Jelikož ho mám poprvé,rádbych věděl na co mám nárok a jaké jsou mé povinnosti. Moc děkuji za odpovědˇ.Jaroslav Trochta Zlín.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Trochto,

průkaz Vám umožňuje především požádat Vaší obec s rozšířenou působností o Evropský parkovací průkaz a po jeho obdržení máte nárok na bezplatné užívání dálniční sítě, ale pouze v ČR, slevu na jízdném a další slevy na vstupném, pokud tak stanoví provozovatel v provozním řádu. Zároveň by Vám měl být vyplácen příspěvek na mobilitu a můžete si požádat o další dávky dle zákona č. 329/2011 Sb.,

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji