Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Julius Krajčovič
Předmět dotaz
Dotaz

Přeji dobrý den.Obracím se na Vás se žádostí o radu ve věci prodloužení platnosti průkazu ztp.

Protože mi 30.4.2013 končí platnost průkazu,zažádal jsem dnes o formulář k podání žádosti o prodložení platnosti ztp.Pracovnice mi řekla že žádný formulář na prodloužení neexistuje,a dala mi žádost o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením.

Myslím že žádost o přiznání,a nebo prodloužení je rozdíl.Pracovnice me ještě řekla že stačí si žádost podat 1 měsíc před skončením platnosti.Chtěl bych vědět jestli měla pravdu a nebo mě chtěla jenom odbít.Fěkuji předem oza radu jak v této věci postupovat.

                                                                                                                               Krajčovič

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Krajčoviči,

především nestačí podat žádost měsíc před ukončením platnosti průkazu, protože ÚP trvá vše strašně dlouho. je pravda, že zákon stanoví, že při ukončení platnosti TP, ZTP a ZTP/P musí být podána nová žádost. proto Vám doporučuji podat novou žádost, a to co nejdříve doporučeným dopisem nebo přes podatelnu úřadu. DFo žádosti uveďte tato slova: Nedávám souhlas k předání mých osobních údajů České spořitelně a žádám Vás o vydání průkazu ZTP v papírové formě dle současné vyhlášky 203/2012 Sb., jejíž platnost bude prodloužena do 31. 12. 2013. Tím byste se měl vyhnout vydání sKarty.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.