Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz -

Autor Radim Huczala
Předmět Dotaz -
Dotaz Dobrý den, vážený pane předsedo, jako invalidní důchodce, jež je invalidní v 1.stupni bych rád vlastnil nějaký oficiálně platný "průkaz" jež by dokazoval že jsem invalidní, zdravotně znevýhodněný apod. Ostatně v OP žádná taková informace uvedena není. Proto jsem zažádal ÚP ČR o vystavení průkazu OZP, jež spadá do kompetence úřadu práce. Leč stanovisko ÚP bylo negativní, tedy že na tento průkaz nemám nárok. Odvolávat se v této záležitosti nebudu. Proto se na vás obracím s otázkou, zdali existuje ještě nějaký jiný průkaz, či doklad, jež by dokládal, že osoba je nějakým způsobem zdravotně znevýhodněná.Vůbec se v této problematice neorientuji. Děkuji. S pozdravem Radim Huczala.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Huczalo,

žádný jiný průkaz než průkaz OZP neexistuje pro prokázání, že je osobou se zdravotním postižením. Měl jste se odvolat pro zamítnutí žádosti. Odvolání se podává do 15 dnů prostřednictvím ÚP, který vydal rozhodnutí na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji