Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotas

Autor Josef Mašek
Předmět Dotas
Dotaz

Dobryden,mam plny invalidmi duchod,na lehkou schyzofreniji,lekar napsal ze mam problemy ze socialnim rarerenim do spolecnosti a pruhy reci.Mam narok na prukazku ZTP.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mašku,

vzhledem k nepřítomnosti pana předsedy Václava Krásy jsem přezvala Váš dotaz k vyřízení a sděluji následující.

Indikací pro průkaz mimořádných výhod III. stupně je mimo jiné „psychické postižení s dlouhodobými těžkými poruchami orientace a komunikace“. Nicméně v  případě duševního onemocnění se průkazy přiznávají až v případě skutečně těžkého postižení, které podstatně omezují pohybovou nebo orientační schopnost. Jestliže je vaše onemocnění hodnoceno jako lehká forma, nemusí Vám průkaz být přiznán. Zda máte nebo nemáte nárok může posoudit jen posudkový lékař.  V každém případě je možnost podat žádost.

S pozdravem.

Mgr. Ivana Šťastná

poradce NRZP ČR

tel: 266 753 422