Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doplnění odpovědi

Autor Petr Skácel, Mgr. et Mgr.
Předmět Doplnění odpovědi
Dotaz

Dobrý den, děkuji za odpověď, která ale není odpovědí, je pouze odsouhlasením mého tvrzení, že "Existují bilaterální dohody o vzájemném uznávání dokladů, ale na toto se zřejmě nic nevztahuje!!!" Tím jste mi odsouhlasil to, že jde o podvodné a diskriminující svinstvo. Na mnohem podstatnější část otázky jsem od Vás odpověď nedostal. Proto si Vám dovoluji položit tuto otázku znova:

"jak mohu získat ZTP uznávané v ČR? Neexistuje možnost získání ZTP - ČR na základě ZTP - SR? Nebo jak mám postupovat při jeho získání, jestliže mám pobyt a invalidní důchod z ČR, ale nevzniká mi zde povinnost odvodů ze mzdy?"

Děkuji za doplňující odpověď a přeji hezký den

Mgr. et Mgr. Petr Skácel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Skáceli,

dle právníků NRZP ČR je možné, pokud máte občanství ČR, případně i trvalé bydliště v ČR, požádat si o průkaz ZTP.

Odvody ze mzdy by na tuto skutečnost neměly mít vliv. Formulář žádosti najdete na www.mpsv.cz a vyplněnou ji zašlete na svůj ÚP doporučeným dopisem.

S pozdravem Václav Krása