Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

doplněk k dotazu

Autor Květa
Předmět doplněk k dotazu
Dotaz

Zapomněla jsem podle mne na důležitý fakt, mám nystagmus centrálního původu, který se velmi horší do úplné slepoty, bylo mi to psáno již dávno, zhoršování bylo a je postupné. Nikdo na to mimo Prahu nebere zřetel, taky proto, že jsem se i v Praze plně nesvěřila. Nenapadlo mě to, chodím 1krát ročně a taky po uvědomění se mi o tom nechtělo mluvit.( I když jsem hledala pomoc u rodiny ). Teď nevím, komu se mám rychle svěřít,asi všem.

         děkuji za vcítění a radu    Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

musíte podat okamžitě odvolání proti zamítnutí žádosti. Odvolání se podává na krajský úřad, a to prostřednictvím úřadu, který rozhodl o zamítnutí. Pokud byste s odvoláním neuspěla, doporučuji Vám obrátit se na MPSV ČR se žádostí o přezkum rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása