Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

doba platnosti ZTP

Autor Vitezslav
Předmět doba platnosti ZTP
Dotaz

Chtěl bych se zeptat co je směrodatné pro dobu platnosti průkazky.

Osobně mám na průkazce datum vystavení 04.01.2010 a konec

platnosti 31.08.2012 ,to tři roky nejsou přeci,a co když jim vyřízení trvá i půl roku??

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Víítězslave,

rozhodující je konečné datum platnosti, to je 31. 8. 2012. Měli jste bohužel požádat o novou průkazku podstatně dříve. Zkuste požádat o prodloužení do doby vydání nové průkazky, ale nedokáži odhadnout, zda s touto žádiostí uspějete. Určitě Vám doporučuji, abyste urychleně podal žádost o průkaz ZTP, a to doporučeným dopisem, nebo na podatelnu úřadu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.