Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CHOPN a průkazka ZTP

Autor Iva Brabcová
Předmět CHOPN a průkazka ZTP
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

v roce 2007 mi byly přiznány výhody II.stupně a obdržela jsem kartičku ZTP podle § 86 odst.2 zákona č.100/1988Sb. V letošním roce kartičce skončila platnost a já jsem si zažádala o její prodloužení, ale to mi bylo zamítnuto. Mám CHOPN těžkého stupně a můj zdravotní stav se za tři roky co jsem kartičku měla vůbec nezměnil, přidaly se mi k tomu i další zdravotní potíže. Chtěla jsem se zeptat, zda se mám odvolat, nebo si podat žádost znovu. Paní referentka na úřadě mi řekla, že je někdy lepší zažádat si o ZTP znovu, než se odvolávat, protože to trvá kratší dobu. Poprosila bych Vás, jestli by jste mi mohl v tomto poradit. Není mi jasné, jak je možné, že před třemi lety jsem na tuhle diagnózu ZTP dostala a nyní mi ji zamítli i když můj zdravotní stav je stále stejně špatný.

Děkuji a přeji pěkný den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brabcová,

doporučuji Vám, abyste podala novou žádost o průkazku ZTP a doložila ji novou zdravotní dokumentací Vašeho ošetřujícího lékaře.

S pozdravem Václav Krása