Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

cesky preukaz ZTP

Autor Marcela
Předmět cesky preukaz ZTP
Dotaz Dobry den, prosim ako postupovat pri vybaveni preukazu ZTP (vybavujem si v CR trvaly pobyt). Na Slovensku mam priznane ZTP/P aj parkovaci preukaz, 60% postihnutia tela (DMO-hemipareza od narodenia, caste zavrate a migreny), chodim o jednej barle, druhu by som neurdzala... mam aj v Cechach realnu sancu na tieto preukazy? Velmi pekne dakujem za Vasu odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

až budete mít trvalé bydliště v ČR podáte na formuláři žádost o průkaz ZTP na úřad práce, který se vztahuje k Vašemu bydlišti. Formulář žádosti najdete na webu www.mpsv.cz. Doporučuji Vám podat vyplněný formulář na podatelně úřadu práce a nechat si potvrdit kopii, případně můžete žádost poslat doporučeným dopisem.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokus si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.