Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Celiakie - nárok na ZTP

Autor Katarína Baštárová
Předmět Celiakie - nárok na ZTP
Dotaz Dobrý den pane Kráso, jsem Slovenka s trvalým bydlištěm v ČR. Mám celiakii, kterou mi zjistili již v dětství. Na celiakii jsem měla na SR (s trvalým bydlištěm na SR) průkaz ZTP. Ale teď mám trvalý pobyt v ČR a nevím, zda mám také nárok v ČR požádat o tento průkaz a kde. Nebo mi platí slovenský ZTP i tady v ČR? Také nevím,zda mám nárok alespoň na nějaký příspěvek, protože dieta je velice nákladní. Děkuji pěkně za odpověď. Přeji hezký den. S pozdravem zůstává Baštárová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Baštárová,

slovenský průkaz ZTP Vám v ČR neplatí. protože máte trvalý pobyt v ČR, tak si o průkaz můžete požádat, a to na svém ÚP. Formulář žádosti najdete na stránkách www.mpsv.cz.

S pozdravem Václav Krása