Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

částečny invalidní důchod

Autor Alan Hubáček
Předmět částečny invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den 

Chtěl bych se zeptat na váš názor. Syn je neslyšící diagnoza oboustrana praktická hluchota. Je uživatel kochlearního implantátu. Průkaz ZTP mu byl odebrán. Myslíte že má nárok na ČID. Z ohledem do budoucna jak ukončí studium,tak si myslím že pokud nebude mít ČID tak bude mít problém sehnat si práci. Pokud by měl ČID tak si myslím že by měl větší šanci si sehnat práci i z ohledem na to že by zaměstnavatel měl ulevy na hendikepovaného zaměstnance. Jen bych rád znal váš názor. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hubáčku,

Váš syn má nepochybně nárok na invalidní důchod (ČID) a nepochybně i na průkaz ZTP. Doporučuji znovu požádat o průkaz. Je to zase něčí lumpárna.

S pozdravem Václav Krása