Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ad : Přezkoumání lékařského posudku - pro pana Jaroslava

Autor Marcela
Předmět Ad : Přezkoumání lékařského posudku - pro pana Jaroslava
Dotaz

Dobrý den,

místo ZTP mi byl přiznán TP, odvolala jsem se, odvolací komise potvrdila TP. Před vydáním rozhodnutí v rámci vyjádření se k podkladům jsem podala námitku podjatosti, ale právní oddělení MPSV ji zamítlo. Hned na to jsem žádala o srovnávací posudek ( jako samostatnou žádost), kde jsem uvedla, že chci posouzení odborníkem v dané medicínské oblasti a to v Praze.

Bylo mi vyhověno, dokonce si vyžádali záznamy o péči od mého odborného lékaře, což se stalo vůbec poprvé. Zatím zýsledek neznám.

Časová osa - žádost o průkaz podaná 2.1.2014, odvolací komise 16.6., žádost o dokumentaci asi 12.9., zatím čekám...

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marcelo,

doporučuji Vám ozvat se na ÚP, a to razantně každý týden. Dále Vám doporučuji podat stížnost na příliš dlouhou dobu projednávání Vaší žádosti k rukám paní náměstkyni ministryně MPSV ČR J. Hanzlíkové. Žádejte její vyjádření a intervenci v této oblasti. Adresa na paní náměstkyni je Jana.hanzlikova@mpsv.cz.

S pozdravem Václav Krása