Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zvýšení stupně ID

Autor Věra Kollerová
Předmět zvýšení stupně ID
Dotaz

Dobrý den,prosím o radu.Je mi 48let a od 22 let jsem pobírala  III.st .ID, až do srpna 2015. U komise paní doktorka rohodla,že jsem již téměř zdráva a přeřadila mne do I.st. ID. Důchod mi byl snížen okamžitě od 4.9.2015. Podala jsem námitku proti rozhodnutí,s tím,že nejsem zcela zdráva a procházím řadou vyšetření-  námitka mi byla zamítnuta.  Dne 24.11. po dokončení všech vyšetření (diagnoza folikulární lymfom III.stadium) jsem zkusila znova zažádat o ID III.st a bylo mi vyhověno. Změna stupně invalidity mi byla přisouzena od 3.11.2015. Od té doby uplynuly 3 měsíce a já stále čekám,zda mi bude důchod zvýšen a třeba doplacen (k 3.11.2015). Nebo musím žádat sama? Ještě by mne zajímalo,zda byl tento postup odebrání a vrácení důchodu zcela v pořádku. Již v srpnu u komise,bylo zcela jasné z pár dní staré magnetické rezonance,že je v páteři velmi závažný problém, prakticky nádor, jen se muselo z biopsie a rtg. zjistit jakého typu. Výsledky biopsie trvají běžně 3 týdny a podstoupila jsem ji 3x. Domnívám se,že se všechno to papírování mohlo ušetřit,kdyby posudková lékařka vyčkala na další výsledky. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kollerová,

doporučuji Vám, abyste se obrátila na OSSZ a požádala je o informaci, kdy Vám bude důchod vyplacen. Tři měsíce jsou poměrně dlouhá doba. Pokud jde o odebrání ID a zpětné navrácení, tak Vám doporučuji, abyste podala stížnost na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2 s tím, že považujete postup posudkové služby za nekorektní a žádáte doplacení výše důchodu. Oni Vám ho asi nedoplatí, ale je to důležitý signál pro MPSV ČR, jakým způsobem pracují posudkoví lékaři.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji