Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zvýšení invalidního důchodu na 3 stupen?

Autor Vavrek Štěpán
Předmět Zvýšení invalidního důchodu na 3 stupen?
Dotaz Dobrý den, Jsem 7 let po operaci zad-plotýnek.Asi 2 roky poté jsem měl id třetího stupně.Poté mi ho snížili na id prvního stupně.Před měsícem jsem byl opět na operaci plotének,kde jsem měl recidivu již poprvé vyhřezlé ploténky. Ptám se tedy:jestli mám nárok na zvýšení id z 1 na 2 potažmo 3 stupen.A jestli si mam o něj zažádat přes mou obvodní lékařku,nebo si to nějak vyběhat sám. s Pozdravem.p.Vavrek Předem díky za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vavreku,

nejsem posudkovým lékařem a tak Vám nemůžu přímo odpovědět. Pokud se však Váš zdravotní stav zhoršil, tak se domnívám, že byste měl požádat o zvýšení stupně ID. bylo by dobré Vaši žádost doplnit o nové lékařské vyjádření, které by mělo obsahovat i zhoršení vašeho zdravotního stavu. Domnívám se, že samotná operace není indikací pro přiznání ID III. stupně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji