Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zvýšení invalidity na druhý stupeň

Autor Blanka Novotná
Předmět Zvýšení invalidity na druhý stupeň
Dotaz

Dobrý den pane Krása.  Mám prví stupeň invalidity od roku 2009.  Zhoršil se mi zdravotní stav, mám bechtěreva  asi osum let a panickou ataku , asi 7 let. která se zhoršuje. Nemohu  ani několikrát v měsíci jít nakupovat, něco dělat, mluvit s lidmi atd. Mám strach , když si na to jen vzpomenu. třes po celém těle , pocení atd.  Byla jsem několikrát hospitalizována ve Vojenské nemocnici  v Brně.

Požádala jsem o zvýšení stupně invalidity. Ráda bych pracovala, nejsem vůbec lenoch jsem činorodá atd. I manžel mi sdělil, že to nejsem já. že jsem se změnila.  Nemívám nálady a jen hledím do neznáma., ale je to děsivé. Kdo to neprožil, neví. I projít se po zahradě, je nadlidský výkon. Někdy závidím i lidem o holi. A to je skoro každý týden. Vyjímečné jsou dobré dny.

Byl mi zvýšen y prvního stupně na druhý. Chtěla bych vědět, jest li to bude i finančně zvýšeno.

Teď pobírám 5.250.  Pracovala jsem pár dní i měsíc v loňském roce ale nedálo se to zvládnout. Dostanu strach a musím odejít, nesoustředím se.Nejlépe jsem sama doma a v klidu. Beru antidepresiva. I záchranou službu musím občas volat, jaký mám záchvat.Bušení srdce , tlak na hrudi a pocení.

Věřte mi není to život. a to je mi 57 let.chci se radovat a užívat života.

Pani doktorka na posudkovém mi řekla, že trojka to být nemůže, když je mi občas dobře. Dívala se do tabulek.

Nepřeji to nikomu , to co prožívám, je peklo.A k tomu ještě ty záda, kdy se nemohu ani ohnout a natož  tak narovnat.  Rehabilitací mám za sebou neskutečně mnoho. Prý by mi to přála mít triojku, ale mám se zkusit potom odvolat až dostanu vyrozumnění.

Děkuji vám za váš názor a odpověď. S pozdravem  Novotná Blanka z moravy.

První stupeň mi dala na psychyku ale teď to trojka prý být nemůže. Tak to mám na bechtěreva.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

vzhledem k tomu, že Vám byl přiznán ID před rokem 2010, tak se změna stupně invalidity neprojeví ve finanční částce. Do roku 2010 byly pouze dva druhy invalidního důchodu, částečný a plný. Od roku 2010 se částečný ID rozdělil na I. a II. stupeň. To znamená, že u lidí, kterým byl přiznán částečný ID se zvýšení stupně z I. na II. stupeň neprojeví na výši důchodu. Pouze pokud by Vám byl přiznán III. stupeň ID, tak by Vám byl důchod finančně navýšen.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji