Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zvýšení ID

Autor Alena
Předmět zvýšení ID
Dotaz

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně žádosti o zvýšení ID. Pobírám ČID II.stupně, když jsem si žádala o ID tak jsem byla ještě studentka.Loni v říjnu jsem nastoupila do zaměstnání, tudíž budu mít odpracovaný rok. Je možné si zažádat o zvýšení ID? Děkuji Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

přepočítat ID podle dosahovaných příjmů není možné. Musela byste se jedině ID vzdát a později požádat o něj znovu, ale to je velmi rizikové a nejisté. Osobně bych Vám to nedoporučoval.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.