Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zvýšení ID

Autor Milena
Předmět zvýšení ID
Dotaz Dobrý den,chtěla bych se poradit,zda má ještě cenu něco žádat.ID 1st. byl přiznán po dlouhé PN,na kterou jsem již neměla nárok v prosinci 2016.Rok jsem čekala na operaci plotýnky s fixací bederní páteře.Před operací jsem na radu lékaře požádala o zvýšení stupně invalidity,které bylo zamítnuto s tím,že pokles pracovní schopnosti je stále 40%.podala jsem tedy námitku.Posudková lékařka mi po předvolání sdělila,že nejsem doléčená a proto se nejedná o stabilizovaný stav pooperační,a z tohoto důvodu nelze pooperační nález na páteři posudkově zhodnotit.Zůstal mi stupeň 1.Jsem 3 měsíce po operaci,až budu doléčena asi těžko zvýší stupeň ID,ironicky přidala poznámku,že ještě mohu podat žalobu,ale nevím,zda to má smysl Děkuji Milena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mileno,

 víme o řadě případů, kdy žaloba byla účinná. Správní žaloba se podává do 30 dnů od zamítnutí námitky ke Krajskému soudu. Nemusí Vás zastupovat advokát a ani neplatíte žádné poplatky. Žalobu byste měla formulovat tak, že správní orgán pochybil v tom, že Vás nepozval k posouzení poklesu pracovních schopností v době, kdy Váš zdravotní stav byl po operaci již stabilizován. Dále musíte uvést, že tímto chybným postupem Vám nebyl řádně stanoven ID. Myslím, že byste mohla uspět.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji