Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zvýšení ID

Autor Sochorová Tereza
Předmět Zvýšení ID
Dotaz Dobrý den, prosím o radu: byl mi přiznán invalidní důchod I. stupně rozhodnutí mi došlo cca před týdnem - chci se odvolat, protože nastala změna mého zdravotího stavu, spíš byl u mě potvrzen Stiff person syndrom, což jsem před žádostí o ID nevěděla, a nevěděli to ani lékaři. Našla jsem spoustu formulářů na odvolání či námitku proti zrušení ID. Mám tedy volit stejnou strukturu jako u správní žaloby,všem s tím, že v petitu bude změna z ID I. na ID II.? Moc děkuji předem za Váš čas a jsem s pozdravem Tereza Sochorová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sochorová,

musíte podat námitku, a to do 30 dnů od doručení riozhodnutí. Námitka se posílá prostřednictvím Vaší OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky uveďte především zhoršení Vašeho zdravotního stavu a skutečnost, že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti Vašeho zdravotního stavu. Jinak struktura námitky je podobná jako správní žaloby.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji