Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zvýšení ČID na PID

Autor Ivana Mrázková
Předmět zvýšení ČID na PID
Dotaz Dobrý den, po pročítání předchozích dotazů a odpovědí píšete, že pokud byl ID přiznán před rokem 2010 zvýšení z 1 na 2 se neprojeví na částce. Já mám přiznán ID v roce2010 a nyní mám požádáno o zvýšení,bude tomu u mne stejně nebo mě se budou částky zvyšovat.Měla jsem 2010-2011 PID z důvodu onkologického onemocnění,ale po roce mi dali ČID stupeň1. Nyní jsem od 10/2014vPNa mám požádáno o zvýšení, moje PL si myslí,že mi dají íPID, ale já tomu moc nevěřím.Ve čtvrtek 10.9. jsem předvolána ke komisi a hrozně se bojím, protože trpím depresemi a do práce se vrátit nemůžu. Dále mi nově objevili astma, artrozu a skoliozu páteře,vyhřezlou ploténku,sníženou imunitu,diabetes..... Většina nemocí si myslím,že je následkem chemoterapií. Kolegyně se také léčila na onkologii jako já a té PID nechali a to k tomu ještě pracuje plný úvazek ve finančníctví.Ale měla jiného posudkového lékaře, tak mám pocit, že přiznání PID nezáleží na tom jak se cítíte,ale jak se komu zalíbíte,nechci se nikoho dotknout, ale nevím jak jinak si to mám vysvětlit. Děkuji za odpověď IM

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mrázková,

ve Vašem případě by mělo pravděpodobně dojít ke zvýšení ID, protože důchod by měl být víceméně dopočítán znova, ale příznám se, že si nejsem zcela jistý, doporučuji optat se přímo na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.