Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/invalidní důchod

Autor Maja
Předmět ZTP/invalidní důchod
Dotaz Dobrý den pane Krása, měla bych dotaz, mám leidemskou mutaci heterozygot a mám již několikátou žilní hlubokou flebotormbózu dolních končetin, jde vždy o rychlý průběh, po poslední hl.žilní flebtrom.jsem prodělala i plicní embolii, nyní si píchám injekce, beru léky zotavuji se doma, dále beru léky na štítnou žlázu a astma.Opět šlo o rychlý průběh ze žilní hluboké flebotrombozy a dále následovala plicní embolie, je to čím dál rychlejší průběh.Měla bych dotaz, zda bych měla nárok na ZTP nebo invalidní důchod?Je mi 39 let, děkuj předem Maja

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Majo,

pokud Vám nemoc způsobuje velké obtíže, například při chůzi či používání veřejných hromadných prostředků, tak Vám doporučuji podat žádost o průkaz ZTP. Žádost se podává na ÚP. Formulář najdete na webu www.mpsv.cz. Pokud jde o ID, tak tady je základním předpokladem skutečnost, že žádající osoba je delší dobu v pracovní neschopnosti - více jak 6 měsíců. Pokud tomu tak není, tak se obávám, že žádost nemusí být úspěšná. Pokud se však rozhodnete tuto žádost podat, stačí zajít na Vaší OSSZ a žádost s Vámi bude sepsána.

S pozdravem Václav Krása