Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Alena H.
Předmět ZTP
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

mysllíte, že je normální, když u nás LPS není schopna rozhodnout ani za 8 měsíců? V prosinci 09 mi byly odebrány MV ZTP II. stupeň (se zpětnou  platností 15-dnů...), tudíž jsem se odvolala. Odvolání bylo zamítnuto, tak jsem v květnu loňského roku zažádala znova, žádost doložila čerstvými zprávami od odborných lékařů, jelikož jsem se zrovna vrátila z hospitalizace. Nic se nedělo, až v říjnu jsem byla LPS vyzvána, abych se dostavila na vyšetření zdr. stavu, jelikož nemají nové zprávy. Tak jsem se podrobila znova vyšetření, dodnes jsem však žádné rozhodnutí neobdržela. Je mi z toho nanic, nikam nedojdu a to mě čeká spousta vyšetření ve FN, kam to mám 35 km. Bez označení ZTP nikde nezaparkuju (veřejná doprava nepřipadá u mě vůbec v úvahu - na autobus to mám 2 km) ani v blíkosti nemocnice, je to naprosto beznadějné. A ještě mi bylo doporučeno, abych měla sebou doprovod, kdyby mi bylo nevolno (mimo dvou TEP, blokace páteře a kolena, které čeká také TEP, ještě těžká anémie, hrozí mi prý zkolabování při větší námaze - chůze, schody.

Již vloni jsem dle Vaší rady psala ministru MPSV, načež mi bylo  odpovězeno, že všechna rozhodnutí jsou správná. Tak nevím, co nás postižené čeká - budou nás střílet, když už nevědí, kde nás obrat, jako na příspěvku na péči, benzínu apod.?

Děkuji předem za odpověď. S pozdravem A.H.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

doporučuji Vám podat stížnost na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Jinou radu Vám v této věci dát nemohu.

S pozdravem Václav Krása