Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Marie Kašpárková
Předmět ZTP
Dotaz Dobrý den,už jednou jsem vám psala,ale špatně jsem se podívala omlouvám se ptám se znovu,byla jsem u posudkové komise,přiznali mi 2.st.ID a 1.st. mi byl přiznán v únoru 2010.Budu mít v druhém stupni zvýšené peníze? Ještě bych se chtěla zeptat,jestli mám naději kdybych si podala žádost na ZTP. Léčím se Raynaůduv syndrom,sklerodermie s postižením jícnu a plic.Děkuji Kašpárková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kašpárková,

protože Vám byl přiznán až po 1. 1. 2010, tak byste měla mít vyšší ID, pokud Vám byl nyní přiznán II. ID. Zažádat si o průkaz ZTP můžete, ale bude asi obtížné jej získat. Doporučuji Vám, aby Vám Váš lékař napsal do zdravotního podudku, že vzhledem k postižení nemůžete prakticky nikam dojít - potíže s mobilitou. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklkamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.