Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zrušení ozz

Autor Hana Jirásková
Předmět zrušení ozz
Dotaz

Dobrý den,pane Krása,nedostala jsem ještě odpověd na otázku.Má otázka zněla,co dělat,když jsem byla od mala ozz,mám vrozenou vadu kyčle a prodělala jsem nějakého Hanauska.Můj zdravotní stav se zhoršuje,mám dost velké bolesti kyčlý i páteře.Nemám už nárok na ozz,jelikož mě to letos končí,tak to neprodlouží.Zažádala jsem si proto o částečnou invalidku a mám strach z toho,jaké mám šance.Procházím vyšetření na fibromylagický syndrom.Co když to nevyjde? Co potom,jak se můžu bránit? Pracuji v chráněné dílně a když nebudu mít ozz ani id,co se mnou bude,když nejsem schopna těžší práce? Můžu Vás poprosit o odpověd? Děkuji Hana.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jirásková,

doporučuji Vám požádat o invalidní důchod z důvodu zhoršení zdravotního stavu. Žádost se podává na okresní správě sociálního zabezpečení. Bylo by dobré, kdyby Vaši žádost podpořil Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása