Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZPS

Autor Denisa
Předmět ZPS
Dotaz Dobrý den, velice žádám o radu. Měla jsem v minulosti, někdy v roce 1989 přiznanou ZPS trvale. Zajímá mě, zda mi stále platí statut ZPS, nebo neplatí. Jsem bez zaměstnání, mám problém sehnat práci, ale měla bych možnost pracovat v chráněné dílně, kde ovšem chtějí bud osobu s ID nebo OZZ. Pokud by mi ZPS neplatila, léčím se na psychiatrii pro deprese, mohla bych požádat o statut OZZ nebo ČID, a po jaké době prac.neschopnosti a za jakých podmínek??? Mnohokrát děkuji za pomoc

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Deniso,

změněná pracovní schopnost již dávno neplatí. je nezbytné, abyste si požádala o ID, a to na OSSZ nebo si požádala o statut osoby zdravotně znevýhodněné. O tento statut se žádá na Úřadu práce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji