Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZPS

Autor anonym
Předmět ZPS
Dotaz Dobrý den, v minulosti jsem měla ZPS, poté jsem byla zdravotně znevýhodněná. To bylo ze zákona zrušeno. Byla jsem před LPK a lékař mi, bohužel žádné trvalé choroby neuznal. Přičemž od narození jsem malého vzrůstu, trpím bolestmi páteře,revmatismem, jsem léčena na URL,...Dle něho nic nesplňuji, prý jsem i dostatečně vysoká, malý vzrůst je 120 cm (a já mám o pár cm více). Lékař se zmiňoval, že od r.2014 by snad se měla vrátit ZPS. Prosím o radu a pomoc. Jsem sice výdělečně činná, ale v případě propuštění z práce (to neustále ohrožuje) budu vedena na pracovním úřadě jako zdravý člověk. Při pohledu na mou postavu, mě nikdo nezaměstná. Nehledě můj střední věk. A mimochodem nemohu vykonávat všechny druhy práce, i kdybych ráda chtěla. Anonymka PS: Omlouvám se za anonymitu. Pokud by byla přímá komunikace s Vámi, tak se samozřejmě představím.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

institut osoby zdravotně znevýhodněné by se měl v průběhu roku 2014 vrátit do zákona. Zákonná úprava však musí nejprve projít vládou a pak parlamentem, takže to bude chvilku trvat.

S pozdravem Václav Krása