Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zprava

Autor Anna
Předmět zprava
Dotaz

Dobrý den pane Krása.Mám ještě jeden dotaz.Lékařka z posudkové která mi mimo jiné napsala do papíru toto:Pokles pracovní schpnosti posuzované se základním vzděláním je zpusoben Morbus Bechtěrev atd.Ano je bohužel pravda že jsem nedodělala školu,ale to přece nemuže být duvod na zmítnuti duchodu?Tak se ptám jestli má vubec právo mi toto napsat do zprávy?Mám tomu rozumět i tak,že proto mám Bechtěreva protože mám základní vzdělání?Moc Vám děkuji za odpověd.Anna.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anno,

samozřejmě, že posudek zdravotního stavu by neměl obsahovat jiné údaje. Vzdělání by nemělo být jedním z kritérií zda posuzovaný má nějaký pokles pracovních schopností. To není součástí hodnocení. Sdělte, že chcete, aby tato věc byla vypuštěna.

S pozdravem Václav Krása