Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zpětně vyplacení cid

Autor Kopcová Blanka
Předmět Zpětně vyplacení cid
Dotaz Dobrý večer pane Krása.. Můžete mi prosím poradit?. Potřebuji. Vědět zda mám nárok na zpětně vyplacení důchodu.. Ve zkratce.. Jsem po dvou operacích páteře. První roku 2005..kde mi implantovali dynesis l5. L4.. A proto rok důchod plný.. Po roce znizen na cid prvního stupne bez kontrol. Po deseti letech nutno šrouby vyjmout z důvodu nějakého opozdreneho zánětu.. Pro velké bolesti jsem zadala o cid 2..ale bylo mi odebrán vše.. Dali mi 30%invalidity..ani odvolání nepomohlo.. Nechala jsem se okamžitě zaměstnat ale nezvládla jsem. Víc jako zkrácený úvazek.. Letos jsem zazadala a to 20.6 a byl mi přiznán cid 2 stupně bez kontrol a zpětně od 27.2..jenze mi přišel z Prahy dopis ze mam odpracovaných jen 3 roky a 53 dnů.. Tudíž důchod zamítnut.. A má otázka zní.. Když ty dva roky doplatím mám nárok na zpětně vyplacení od toho února?.. Děkuji moc za odpověď Kopcova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kopcová,

pokud doplatíte dva roky pojištění, tak samozřejmě Vám bude doplacen důchod od 27. 2. 2019. 

S pozdravem Václav Krása