Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zpětné přiznání invalidního důchodu

Autor Renáta Ondříšková
Předmět zpětné přiznání invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den,
mám dotaz, zda je možné přiznat invalidní důchod za zpětné období. V období od 30.5.2011 do 31.5.2012 jsem pobírala nemocenské dávky z důvodu onkologického onemocnění. 1.6.2012 jsem  zpátky nastoupila do pracovního poměru, kde jsem doposud. Vzhledem ke genetické mutaci, stále jsem pod dohledem onkologa. Nyní jsem zjistila, že je možný souběh pracovního poměru s přiznáním invalidního důchodu.  Můj dotaz tedy zní, je možné požádat o zpětné přiznání důchodu, tedy za minulé období? (I když je mi známo, že tento důchod bývá u těchto onemocnění pouze jeden rok). Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ondříšková,

o důchod nelze požádat zpětně. Můžete požádat o ID a od data žádosti pak uplatňovat nárok.

S pozdravem Václav Krása