Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zpětné přiznání ID

Autor Pavla
Předmět zpětné přiznání ID
Dotaz

Dobrý den, v dubnu 2016 zažádal syn 24 let o ID z důvodu epilepsie, která mu komplikuje život častými záchvaty a prakticky mu neumožňuje žádný trvalý pracovní poměr. Jeho nemoc vznikla v době dospívání v 16,5 letech. Záchvaty mívá cca 2x do měsíce záchvaty jsou generalizované . Syn žádal o zpětné přiznání  ID od jeho 18. roku věku , což mu lékařka OSSZ zamítla s výrokem, že se předpokládá že jeho zdravotní stav se zlepší a byl mu přiznám ID 1. stupně od 20.6.2016. Žádám Vás tímto o radu jak formulovat odvolání proti tomuto rozhodnutí.

Děkuji za Vámi věnovaný čas

Vaňková Pavla

Odpověd na dotaz:

Vážen paní Vaňková,

u ID se nepodává odvolání, ale námitka. Máte 30 dní na její podání. Stačí když Váš syn uvede, že nesouhlasí s rozhodnutím OSSZ a podává námitku proti přiznání ID I. stupně. Odůvodnit ji může doložením lékařských zpráv a hlavně lékařskou dokumentací, že uvedený zdravotní stav byl již 16,5 letech. Námitka se adresuje na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5, ale podáte ji na vaší OSSZ. Ta musí k námitce dát dokumentaci a vyjádření.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.