Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zpětná výplata inv.duchodu

Autor eva krausová
Předmět zpětná výplata inv.duchodu
Dotaz dobrý den,pobírám inv.duchod 2.stupně...v srpnu 2018 jsem duchod na poště nedostala....duvod-v červnu 2018 jsem se měla dostavit k lékařské posudkové komisi....jelikož jsem se už nějakou dobu nezdržovala na adrese trv.pobytu a zapoměla oznámit na SSZ přechodnou adresu,ke komisi jsem se nedostavila a duchod mi byl pozastaven...výplata bude prý obnovena po dodání všech zdravotních dokumentu a přezkoumání mého zdravotního stavu....jsem už 4 měsíce bez fin.prostředku,mohu dostat výplatu inv.duchodu za ty 4 měsíce zpětně?děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krausová,

pokud dodáte všechny dokumenty a při posouzení dojde k rozhodnutí, že máte dále nárok na důchod, tak Vám bude nepochybně důchod vyplacen zpětně, ale může to trvat poměrně dlouho, i třeba půl roku. Musí proběhnout všechny úkony. Neměla byste tudíž váhat se pustit do toho. Pokud však bude stanovisko posudkové komise takové, že Vám již ID nenáleží, tak Vám nebude vrácena žádná částka. Doporučuji Vám, abyste se co nejdříve dostavila na OSSZ a celou situaci s nimi probrala. Pokud by Vám byl důchod odebrán, doporučuji, abyste podala námitku. POkud jste bez prostředků, evidujte se na Úřadu práce jako nezaměstnaná, pokud nepracujete a požádejte o dávku hmotné nouze. 

S pozdravem Václav Krása

 

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.