Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změny zdravotního stavu během posuzování stupně invalidity

Autor Věra
Předmět Změny zdravotního stavu během posuzování stupně invalidity
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

omlouvám se,ale opět prosím o radu. Před časem jsem Vám psala,že mi z III. stupně ID snížili na I stupeń  a jak mám postupovat v případě nesouhlasu,ovšem mezi tím jsem byla znovu na neuro a ze stupně EDSS 2,5 při roztroušené skleróze mi byl změněn stupeń EDSS na 6, rozhodnutí z Prahy mi ještě nebylo doručeno. Platí stejný postup- čekat na doručení rozhodnutí a podání námitky ? Nebo tento nový fakt sepsat u obvodní lékařy jako před posudkovou a poslat znovu na OSSZ  a nečekat na rozhodnutí z Prahy ?

Moc děkuji za užitečné rady které poskytujete S pozdravem Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

¨doporučuji Vám, abyste postupovala v tom smyslu, že podáte námitku. Na podání námitky máte 30 dní od vydání rozhodnutí. Bude dobré, když do námitky uvedete, že Vašim ošetřujícím lékařem byl změněn stupeň EDSS. S tímto novým rozhodnutím by měl odvolací úřad pracovat. Pokud byste neuspěla, tak by stálo za to asi podat novou žádost s tím, že se změnil stav Vašeho zdravotního postižení.

S pozdravem Václav Krása