Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změny ve stupních invalidity a výplatě důchodu

Autor Ludmila
Předmět změny ve stupních invalidity a výplatě důchodu
Dotaz

Dobrý den! Mám dotaz, jelikož jsem byla v r. 2007 u posud.komise k posouzení zdrav. stavu jako diabetik, byl mi přiznán část. inval. důchod se sníženou schopností o 33%, v současné době bych měla komisi navštívit znovu a od r. 2007 došlo ke změnám zdrav. stavu, kdy jsem byla 3x na laiser očí a kromě jiné, mám nyní inzul. pumpu... Ptám se tedy, zda za těchto nových podmínek, jako je rozčlenění do vícero skupin invalidity, dochází tím pádem i ke změnám výplat částeč. inval. důchodů?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den !!!  Ludmila

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ludmilo,

ztráta pracovních schopností o 33% dnes nezaručuje ani přiznání ID I. stupně. Proto je důležité pro další posouzení, abyste měla k dispozici veškeré dokumenty o Vašem zdravotním stavu. Vzhledejm k progresi Vašeho zdravotního stavu se domnívám, že by Vám důchod měl zůstat. Pokud by bylo rozhodnuto o jeho odebrání, doporučuji Vám, abyste se obrátila na MPSV ČR s námitkou proti rozhodnutí a případně se bránila soudní cestou. Můžete využít pomoci poradny NRZP ČR.  Tel.: 266 753 431 (427) nebo poradna@nrzp.cz.

 

S pozdravem Václav Krása