Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změny invalidních důchodů

Autor Kacafírek Antonín
Předmět změny invalidních důchodů
Dotaz

Dobrý den,dne 9.7. v pátek odpoledne jste hovořil na ČT 24 údajně o změnách invalidních důchodů i pro současné důchodce,já jsem to neviděl,něco mi říkal známý,ale nepochopil jsem ho.Zda se bude měnit výše současných invalidních důchodů,nebo až pro nově přiznávané invalidní důchody.Prosím Vás o sdělení o čem jste na ČT 24 hovořili,údajně s novým ministrem,zda se nám budou invalidní důchody snižovat.Děkuji za odpověď.Antonín

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kacafírku,

hovořili jsme o důchodové reformě a já jsem pouze uvedl, že v tzv. Bezděkově komisi byly pouze experti z penzijních fondů, ale žádný expert na problematiku invalidních důchodů, přičemž ID  tvoří 20 % všech vyplácených důchodů. Žádné změny v ID se nechystají, můžete být klidný.

S pozdravem Václav Krása