Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna zákonu a přepočítání důchodu

Autor JiřinaDavidová
Předmět Změna zákonu a přepočítání důchodu
Dotaz

Vážený pane ještě jsem tomu dobře neporozuměla. Když mi byl odebrán PID 7.12.2009 tak mi přece nedali na těch 23 dnů částečný ID. Dali mi ID č 1. Pak mi na důchodovém navrhli abych se odvolala. Trvalo to 10 měsíců než mi dali ID.č2. Ze spětnou platností. Vlastně PID jsem pobírala do dubna 2010. To byl datum než to z Prahy přišlo potvrzené a změnilo se mi to i finančně. Myslela jsem že to přepočtou podle nového zákona jako důchod č 2. Těch 6100 kč mají lidé většinou v ID 1. Nemůžu pochopit jen to že je to finančně stejné ID č 1 a taky č 2. Je to sice rozlišeno procenty pracovní schopností ale finančně se mi to nezlepšilo. Děkuji Davidová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Davidová,

postup úřadu je  souladu se zákonem. Snažil jsem se Vám to vysvětlit. Kdyby Vám byl ČID přiznán až po 1. 1. 2010, kdy jsou tři stupně ID byla by situace jiná a částka by se měnila podle stupně. Předchozí úprava znala pouze dva stupně ID a z toho Vám byl stanoven ČID. Neumím to lépe vysvětlit, požádajte o vysvětlení OSSZ.

S pozdravem Václav Krása