Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zmena vyplaty duchodu pri zmene invalidity z tretiho na prvni stupen

Autor pazderka petrow
Předmět zmena vyplaty duchodu pri zmene invalidity z tretiho na prvni stupen
Dotaz

Dobry den měl bych dotaz ohledne vyplaty duchodu

Dne 23.11.2009 by mi byl priznan plny invalidni duchod,,v roce 2010 sem byl na kontrole a plny invalidni duchod mi byl ponechan,az v 2.8.2011 mi snizili invaliditu na prvni stupen ponevadz posudkova lekarka nevzala v uvahu nove lekarske nalezy ze kterych pri rozhodovani vubec nevychazela.

Proto se chci zeptat jak je potom vyplacen ten castecny duchod,,mne prave od toho 2.8.2011az do 24.01.2012 byl vyplacen jeste stale plny duchod a od 24.1 do 23.2:2012 mi poslali slozenkou typu B doplatek duchodu coz odpovyda polovine castky plneho duchodu.

Tak se vas chci zeptat jakto ze sem plny duchod pobiral pouze 6mesiců,tam nevznikl narok na vyplatu trinacti duchodů? a co vlastne znamena ten doplatek?

a jeste se vas chci zeptat jestli nasledujici dalsi mesice od brezna mi uz bude chodit pouze castecny duchod?

dekuji

                                      Pazderka Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pazderko,

přiznám se, že příliš nerozumím tomu, co jste napsal. Vzhledem k tomu, že jste byl na kontrole důchodu v roce 2010, tedy po přijetí vyhlášky č. 359/2009 Sb., o míře invalidity, neměl byste mít nárok na třináct platech ID v plné výši. Je potřeba si pozorně pročíst co máte uvedeno na rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása