Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zmena vyplaty duchodu pri zmene invalidity

Autor Pazderka Petr
Předmět Zmena vyplaty duchodu pri zmene invalidity
Dotaz

Dobry den dekuji za vasi predchozi odpoved,

V posudku se pise ze se jedna o dlouhodobe nepriznivy zdravotni stav,ale ze jiz nejde o invalidytu tretiho ani druheho stupne ale ze se jedna o prvni stupen

den zmeny invalidity je 2.8.2011,,tepbve ted v unoru letosniho roku mi prisel doplatek duchodu,ale do te doby mi stale chodil duchod tretiho stupne,,ale rozhodnuti o zmene invalidity ani novy duchodovy vymer mi stale neprisel.

tak se chci zeptat jestli ten doplatek duchodu co mi prisel ted v unoru je jiz ten snizeny duchod na unor a jakto ze mi az do unora letosniho roku chodil stale duchod tretiho stupne kdyz na posudku je den zmeny invalidity 2.8.2011

dekuji

                           Pazderka Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pazderko,

je divné, že Vám byl důchod ještě vyplácen v plné výši až do ledna. V únoru Vám již pravděpodobně bude vyplácen poloviční ID. Více k tomu nemohu uvést. Pokud došlo k chybě na ČSSZ záleží na Vás, zda chcete na tuto věc upozornit. Přeplatky po třech letech nemusíte vracet.

S pozdravem Václav Krása