Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna stupné inv.důchodu

Autor Popová
Předmět změna stupné inv.důchodu
Dotaz

 

Vážený pane Kráso,

obracím se na Vás s tímto problémem: v roce 2009 mi byl operaci krční páteře přiznán plný invalidní důchod.Při kontrole v roce 2010 mi byl změněn na částečný invalidní důchod I.stupně. Od října 2010 jsem vedena na ÚP. V minulých týdnech mi bylo pro mé dlouhodobé zdravotní problémy a především na základě výsledku magnetické rezonance doporučeno lékařem podrobit se další operaci, tentokrát bederní páteře. V obou částech páteře se jedná o náhradu plotének.

  • Můj dotaz zní, zda za dané situace mi bude přiznán zpět plný invalidní důchod, neboť nebudu schopná opět několik měsíců jakékoliv výdělečné činnosti. V září se mám podrobit operaci. V červenci mi přišlo rozhodnutí o výši částečného invalidního důchodu, který mám od listopadu pobírat, neboť v v říjnu mi skončí pobírání invalidního důchodu v plné výši, jelikož jsem vyčerpala 13 splátek daných zákonem. Co mám udělat - podat námitky proti rozhodnutí nebo si znovu zažádat o invalidní důchod?

Předem Vám moc děkuji za odpověď.              

S pozdravem                                                                        Popová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Popová,

pokud se domníváte, že Váš zdravotní stav se zhoršil, tak si musíte podat žádost o přiznání ID III. stupně. To znamená, že úřad sám nezahájí šetření ve věci zvýšení stupně ID. Občan musí sám být aktivní.

S pozdravem Václav Krása