Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna stupně ID ze 3. na 2.

Autor Tomáš Pfeifer
Předmět Změna stupně ID ze 3. na 2.
Dotaz

Vážený pane Kráso,

jsem v ID 3.stupně, ale čekám na výsledek kontrolní prohlídky, a vzhledem k tomu, že předpokládám, že praktický lékař „neumí“ napsat „dobrou“ lékařskou zprávu pro kontrolní prohlídku, obávám se, že mi sníží stupeň důchodu, a již při ID 2.stupně bych měl hrazené jen zdravotní pojištění a sociální už ne. Na Úřad práce bych se však přihlásit nemohl, protože studuji. Asi by mi tedy nezbylo než si sociální platit sám. Pokud bych se proti tomu hned odvolal, jak dlouho by mohlo trvat rozhodnutí? A jaká bývá úspěšnost takového odvolání?

 Děkuji Vám za pomoc,

s pozdravem Tomáš Pfeifer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pfeifere,

myslím si, že i při studiu, když Vám je 26 let, můžete být evidován na Úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Tak byste měl jeden rok zajištěné sociální pojištění. Pokud jde o námitku, kterou pravděpodobně podáte a je to tak dobře, tak se jednání o ní může opravdu prodloužit na více jak půl roku. Proto byste neměl váhat s tím, abyste podal námitku co nejdříve. Námitku musíte podat do 30 - ti dní od doručení rozhodnutí o snížení stupně ID.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.