Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna stupně ID

Autor Lenka
Předmět Změna stupně ID
Dotaz Dobrý den, prosím Vás o radu: Mám ID 2. stupně, čeká mne kontrola po 3 letech. Můj zdr. stav se od té doby zhoršil, trvalý nález na CTmozku, prakticky celý kalendářní rok jsem byla v PN nebo hospitalizována. Měla bych prý mít nárok na 3.st. Bojím se ale podat si teď novou žádost ( aby mi např. prozatím nepozastavili výplatu), a tak si myslím, že rozhodnou zase pro 2.st. Odvolat se nebudu moci. Za jak dlouho bych si případně mohla pak podat novou žádost o zvýšení ID ? Bylo by to riskantní ? Děkuji mockrát za odpověď, Lenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

pokud se Váš zdravotní stav zhoršil a byla jste prakticky celý rok v pracovní neschopnosti, tak si myslím, že naopak byste měla požádat o III. stupeň ID s tím, že při kontrole byste uvedla, že jste si požádala o III. stupeň, aby to bylo v rámci jednoho posuzování zdravotního stavu. Pokud to neuděláte, tak pak by bylo potřeba počkat nějaký čas a žádost o III. stupěň ID byste mohla podat až nejdříve za 6 měsíců.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji