Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna posudkového lékaře

Autor Dana Majíčková
Předmět změna posudkového lékaře
Dotaz Dobrý den pane Kráso, jsem v invalidním důchodu I. stupně a chci si zažádat o II. stupeň. Naposledy jsem si žádala v prosinci 2015 a předtím myslím v roce 2013. Nebylo mi vyhověno, chci se zeptat, zda mohu do žádosti o zvýšení důchodu na II. stupeň uvést, že žádám o posouzení mého zdravotního stavu jiným posudkovým lékařem. Není to ani kvůli tomu, že mi posudkový lékař nevyhověl, ale byl hlavně arogantní, vůbec není empatický a já se s ním vždy pohádám. Zemřel mi v minulosti syn a já jsem hned podrážděná, když se ke mě takhle chová. Chodím i k psychiatrovi, ale posttraumatickou stresovou poruchu, ale to on vůbec nezohledňuje. Pokud bych mohla zažádat o jiného lékaře, musí se uvádět z jakého důvodu? Děkuji za Váš a jsem s pozdravem. Dana Majíčková 56 let

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Majíčková,

samozřejmě, že můžete žádat, aby byl určen jiný posudkový lékař, protože jste přesvědčená o tom, že posudkový lékař, který Vaší žádost posuzoval je zaujatý. Problém však vidím v něčem jiném, pokud Vám byl ID přiznán před 1.1.2010 tak v zásadě nemá smysl žádat o zvýšení na II. stupeň ID, protože částka důchodu se nebude měnit. Do 31.12.2009 byl přiznáván tzv. částečný ID. Ten se po 1.1. 2010 rozdělil na ID I. nebo II. stupně a to podle míry ztráty pracovních schopností, ale částka důchodu se neměnila. Pokud je toto Váš případ tak má smysl žádat pouze III. stupeň ID.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.