Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna po LPK

Autor František Koblížek
Předmět Změna po LPK
Dotaz

1.7.2010 mi na LPK paní doktorka laskavě sdělila, že mé onemocnění je život ohrožující (astma)dříve nejméně o 66%, ale současně s tím mi řekla, že již nedosáhnu podle nové vyhlášky na III. stupeň, ale jen na II. 60%. Faktem je, že pracuji na 6 hodin a mám fyzicky nenáročnou práci, ta je však také tak placena. Pro mě byl a je ID základním příjmem. Co mám nyní dělat až mi po 13 důchodu částku sníží, pracovat nemohu manažerů bank a dalších obdobných dobře placených míst je nedostatek. Pro odvolání nemám odvahu, neboť mohu přijít o vše (rada lékaře) ve III skupině člověk téměř už nežije. Dle mého názoru - co mi nedokázali vyléčit přes všechna usílí lékaři, vyléčila nová vyhláška přes noc. Jak se zachovat?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Koblížku,

 

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

 

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, 

 

potřebovala bych, aby jste se mi ozval na níže uvedený telefon a nebo mi sdělil svůj  a já se Vám v nejbližším možném termínu ozvu .Pokud máte invalidní důchod přiznán před novelizací příslušné právní normy, měla by vám být výše důchodu i po překlopení do nižšího stupně při nezměněné situaci zachována.

 

Zatím tolik. K dispozici jsem v pondělí až středa příští týden, v pondělí v době od 10:00 do 12:30 hodin.

 S pozdravem

 

JUDr. Věra Dreslerová

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory NRZP ČR

tel.: 266 753 422

e-mail: dreslerova@nrzp.cz

www.nrzp.cz/poradna

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Partyzánská 7, 170 00 Praha 7