Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna písmene v důchodu

Autor Valerie
Předmět změna písmene v důchodu
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda jde zažádat o změnu písmene v PID, když mám a) a v důchodu jsem již 6tý rok kvůli agresivní formě revmatické artritídy,tudíž  je pravděpodobné, že k výraznému zlepšení, či k uzdravení nedojde?

Děkuji Valerie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Valerie,

samozřejmě, že je možné požádat o změnu druhu důchodu. Pokud Vaše postižení je charakteru, že Vám způsobuje trvale zhoršené životní a pracovní podmínky tak by bylo dobré, abyste o změnu požádala. Žádost je nutné podat na Okresní správu sociálního zabezpečení s tím, že musíte uvést, že onemocnění Vám přináší trvale zhoršené pracovní a životní podmínky.

S pozdravem.

Václav Krása