Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna invalidního důchodu

Autor Milena Baarová
Předmět změna invalidního důchodu
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso

Od dubna 2012 pobírám invalidní důchod 1.st konktétně diagnóza generalizovaná úzkostná porucha. Dle tabulky středně těžké funkční postižení 5c. Při tomto onemocnění lze získat buď l.st. ID nebo až 3.st.ID. Druhý stupeň tu nelze získat. Asi by to stálo za zamyšlení a provedení změny.

Často mám migrény, že ani do zaměstnání nemohu nastoupit..

Jak je to se změnou invalidního důchodu z 1.st. na 2.st. v tomto roce a jaký je rozdíl finanční.

Myslíte, že mám v mém případě nárok na 2.st ID.

Děkuji moc za odpovědi. S pozdravem Milena Baarová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Baarová,

pokud je v příloze vyhlášky o posuzování míry invalidity, že je možné přiznat při vašem onemocnění ID od I. stupně až po III. stupeň, znamená to samozřejmě, že lze přiznat i II. stupeň. Doporučuji, abyste si podala žádost o zvýšení stupně ID, a to na OSSZ. Rozdíl v příjmech je poměrně významný, a proto byste měla požádat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.