Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna invalidního důchodu - doplňující dotaz

Autor Petr Novák
Předmět Změna invalidního důchodu - doplňující dotaz
Dotaz

Dobrý den, děkuji za odpověď na můj dotaz, a dovolte mi ještě jednu doplňující otázku.

Bude mít moje podání námitky proti rozhodnutí vliv i na stanovený stupeň invalidity (III. stupeň)?

Nebo je možné, aby byla v rozhodnutí poze změněna věta "Pro zdravotní postižení není účastník řízení schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek." na větu ve smyslu, že jsem schopen výdělečné činnosti za mimořádných podmínek?

Můj zdravotní stav dle stanovených diagnóz sice odpovídá stupni invalidity třetího stupně, ale i přesto bych se chtěl alespoň nějakou formou zapojit zpět do pracovního procesu.

Děkuji za odpověď.

Petr Novák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

rozhodnutí o změně ID III. stupně tak, abyste byl osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek by sice nemělo ovlivnit stupeň invalidity, ale, vzhledem k topmu, že budete nově posuzován, tak nikdo Vám nemůže zaručit, že posudkový lékař změní názor a klidně Vám změní stupeň invalidity. Bohužel, taková je realita a je potřeba s tím pracovat. Potom byste musel podat námitku a bojovat o III. stupeň.

S pozdravem Václav Krása