Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zmena invalidneho dochodku

Autor Kamil Čarný
Předmět zmena invalidneho dochodku
Dotaz

Vazeny pan Krasa,

Dnes som dostal rozhodnutie od ČSSZ o zmene invalidity z 3. na 2.stupen.Chcel by som sa Vas opytat ci je tam nejaka spodna hranica dochodku napr.3.stupen invalidity-1671 kč,znizi sa tato ciastka na 2.stupen invalidity?Rozhodnutie nalezi od 1.10.2011.Dalej tu pisu 13.splatka znizenie stupna bez financnej ucinnosti.Takze budem dostavat od 1.10.2012. mensiu ciastku ID?A ked podam namietku bude mi pozastavene vyplacanie ID?Dakujem za odpoved.

 

                                                                                            Kamil Čarný

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Čarný,

MINIMÁLNÍ HRANICÍ PRO DŮCHOD JE PEVNÁ ČÁSTKA DŮCHODU, KTERÁ ČINÍ 2300,- KČ. POkud jste byl na posouzení míry invalidity v osbdobí mezi 31. 12. 2009 až dosud pouze jednou, kde Vám byl snížen stupeň ID z III. na II. stupeň, tak byste měl mít nárok na dalších 13 splátek v plné výši ID. POkud však v tomto období proběhla ještě jiná kontrola, tak nárok na 13 splátek v plné výši nemáte. při námitce se nepozastavuje výkon rozhodnutí, a tudíž Vám bude ID snížen i při podání námitky.

S pozdravem Václav Krása