Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna invalidity z 3. stupně na 2. st.

Autor Marie Janíčková
Předmět Změna invalidity z 3. stupně na 2. st.
Dotaz

Dobrý den, prosím o sdělení jakým způsobem máme napsat námitku proti odejmutí inv. 3. stupně na invaliditu 2. stupně. Bratr je po CMP, zpráva posudkového lékaře uvádí, že jeho postižení je středně těžké až těžké. Postižen afázií. Jeho stav je takový, že není schopen bydlet sám, bydlí v bratra, co se týká vyřizování na úřadech a financí, tak potřebuje neustálou kontrolu. Je schopen reagovat na naučené věci, ale pokud se ocitne v situaci, která je mu neznámá, tak se nedokáže orientovat. Chtěli bychom podat námitku. Mohu se zeptat, zda si tuto námitku můžeme naspat sami, doložit nové potvrzení o zdravotním stavu a doručit na OSSZ. Nebo zda tuto námitku sepisují pracovnice na OSSZ. Moc děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Janíčková,

námitku můžete napsat tak, jak jste nyní popsala celý případ. Důležitá je tam věta, e podáváte námitku proti rozhodnutí číslo a datum o snížení stupně invalidity z III. na II. stupeň. Odvolání se podává k ČSSZ, ale musíte jej podat prostřednictvím OSSZ.

S pozdravem Václav Krása