Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna invalidity z 3 na 2 a výplata a kontrola

Autor Hana Králíková
Předmět změna invalidity z 3 na 2 a výplata a kontrola
Dotaz

 Vážený pane Kráso  Děkuji za odpověd a mám ještě dotaz. Plný důchod mi byl přiznán  v září 2003 pak udělali kontrolu za rok be země ajen papírově vroce 2004 a pak sem měla kontrolu v  eoce 2007 a měla sem mít komtrolu v loni 2010 vříjmu ale komreolu sem měla letos v červbu 22.6 kdy mi byl snížen st inalidity tak se ptám jestli budu mít nárok ještě na 12 splátek toho důchodu nebo ne. Moc děkuji za odpověd P. Králíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Králíková,

vzhledem k tomu, že podmínky k přiznávání ID se měnily, tak je důležité právě, zda osoba měla kontrolu invalidity v roce 2010. Tudíž, pokud jste ji neměla, tak byste měla ještě pobírat 12 splátek v plné výši.

S pozdravem Václav Krása