Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna invalidity 3. st. na invaliditu 1.st.

Autor Jiří Kamenář
Předmět Změna invalidity 3. st. na invaliditu 1.st.
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

Od roku 1992 jsem byl v plném invalidním důchodu a mám po dvou operacích páteře. V poslední zprávě z neurologie ze dne 24.11.2010 mám tento závěrečný nález: Chron. rec. baxck pain, FBS sy, stav po PLIF L3-S1 r. 1999, dekompresi L4-L5 v.r. 1996, reziduální těžký koren. pluriradikulární syndrom L4-S1 vlevo, sy KT praec I. dx. Mám spojené  obratle pomocí titanových dlah a osmi šroubů. Chůzi mám doporučenou pouze s podporou dvou FH.

Během několika posledních let jsem začal trpět navíc astmatem. Poslední závěr lékaře zní: Asthma bronchiale - středně těžká persistující forma. Po poslední kontrole mi lékař zvýšil denní dávky inhalačních kortikoidních léků a také léků na zlepšení dušnosti.

U poslední posudkové komise OSSZ Karviná v lednu 2008 jsem podle posouzení lékaře OSSZ  prokazoval míru poklesu pracovní schopnosti 75%.

Dne 23. 2. 2011 jsem byl u posudkové komise OSSZ v Karviné a podle posouzení paní doktorky se můj stav, který se podle odborných lékařů za poslední roky nezlepšil, ale spíše zhoršil, změnil na míru poklesu pracovní schopnosti na 40%. To pořád nemůžu pochopit, jak se stav mohl " zhoršit k lepšímu".

V pátek 25. 2. 2011 jsem obdržel z OSSZ Karviná Posudek o invaliditě, který mi mění invalidní důchod ke dni 23. 2. 2011 ze 3. na 1. stupeň. Chtěl bych se zeptat, jestli mám podat námitku hned proti tomuto posudku nebo musím vyčkat až mi přijde rozhodnutí z ČSSZ Praha.

Děkuji za Vaši odpověď a radu.

Jiří Kamenář

U stromovky 26, Havířov Město

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kamenáři,

námitku můžete podat až po obdržení rozhodnutí. Na podání námitky máte 30 dní. Námitka se podává k ČSSZ, ale musíte jí podat prostřednictvím Vaší OSSZ. Dále Vám doporučuji podat stížnost na posudkového lékaře, protože jeho postup považují za nesprávný. Stížnost můžete podat na odbor posudkové služby MPSV ČR, Pdskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása