Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna invalidity

Autor Michaela
Předmět změna invalidity
Dotaz Dobrý den, byla mi změněna invalidita z I. na II.st.(dia).Chtěla bych se prosím zeptat, co to pro mě znamená?Dojde i ke zvýšení finanční částky?Při snížení se tak děje automaticky.Mám nárok na nějakou průkazku ZTP? Budu "výhodnější" pro zaměstnavatele, nebo přesně naopak?zatím mám dost velký problém, nějaké zaměstnání ke svému vzdělání (SŠ)vůbec sehnat.Děkuji za odpověď.Michaela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

pokud Vám byl ID vyměřen až po 1. 1. 2010, tak změna stupně ID znamená i jeho zvýšení. Doporučuji Vám, abyste o průkaz ZTP zkusila zažádat až po 1.1. 2014, kdy se výrazně mění podmínky přiznávání. Pro zaměstnavatele neznamená zvýšení stupně ID v zásadě nic z hlediska zaměstnávání.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.